Сумський державний університет

Сумський державний університет

Сумський державний університет

Напрямок
 • Гуманітарних наук
 • Економіки і управління
 • Медичних наук

Сумський державний університет - потужний вищий навчальний заклад Сумщини IV рівня акредитації.

В університеті навчається близько 16 тисяч осіб за різними формами навчання (освітньо-кваліфікаційні рівні та освітні ступені молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста та магістра) за 46 спеціальностями з 22 галузей знань. Здобувають освіту близько 1300 іноземних студентів із майже 50 країн світу.

Нині в його складі шість інститутів (медичний інститут Сумського державного університету, Шосткинський та Конотопський інститути СумДУ, навчально-науковий інститут права, навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького, навчально-науковий інститут "УАБС"), 9 факультетів (іноземної філології та соціальних комунікацій, технічних систем і енергоефективних технологій, факультет електроніки та інформаційних технологій, факультет післядипломної медичної освіти медичного інституту СумДУ, факультет підвищення якості навчання та педагогічних інновацій, по два факультети в Шосткинському та Конотопському інститутах), два центри (заочної, дистанційної та вечірньої форм навчання, та післядипломної освіти), два департаменти (міжнародної освіти та довузівської підготовки), ряд навчально-консультативних пунктів (в тому числі у місті Вінниця).

Навчально-виховний процес забезпечують близько трьох тисяч викладачів, науковців, співробітників, з них: 120 докторів наук, професорів, 650 кандидатів наук і доцентів на 57 кафедрах. Діють аспірантура за 21 спеціальністю, докторантура, ад'юнктура, ординатура, інтернатура, спеціалізовані ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

За кількістю призових місць у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт СумДУ має найвищий показник, а за кількістю призових місць у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін, напрямів підготовки, спеціальностей знаходиться у лідерах серед вишів України.

СумДУ має розвинену високотехнологічну бібліотечно-інформаційну систему, яка об’єднує 52 бібліотеки комплексної структури університету. Бібліотека університету є дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Бібіліотека року". Репозитарій Сумського державного університету за результатами «Ranking Web of Repositories» від Webometrics займає першу позицію в Україні.

Збережено практику державного розподілу випускників, які навчаються на бюджетних місцях. По закінченню університету на роботу розподіляється 95 % випускників, що навчалися на бюджетних місцях; випускники, що навчалися на контрактній основі, розподіляються за бажанням. Університет має контакти з 800 підприємствами України, в т. ч. 360 в Сумській області, куди проходили розподіл випускники.

СумДУ є освітнім, науковим і культурним центром регіону. Викладачі і студенти активно займаються краєзнавчою роботою, відродженням традицій українського народу, розширенням сфери вживання української мови. В університеті видається збірник наукових праць «Вісник СумДУ» (шість серій), науково-популярний збірник «Сумська старовина», підготовлений до друку фундаментальний енциклопедичний довідник «Сумщина», університет щорічно проводить десятки культурно-просвітницьких заходів серед молоді та населення регіону.

Організацію дозвілля студентів, викладачів та співробітників університету здійснює студентський клуб, який готує та проводить масові свята, тематичні заходи, концерти, дискотеки, різноманітні фестивалі та конкурси: «Посвята в студенти», «Золотий інтеграл», «День Святого Валентина», «Гуморина» тощо.

Студенти університету мають змогу розвивати та вдосконалювати свої творчі здібності у 16 гуртках художньої творчості та клубах за інтересами. Це вокальні, інструментальні, джазові ансамблі, рок-гурти, танцювальні колективи, драматичні гуртки, театр естрадних мініатюр, фольклорний ансамбль, літературно-творча майстерня та інші.

Команда клубу «Веселих та кмітливих», яка завоювала право виступати у вищій лізі, є лауреатами та переможцями численних престижних фестивалів та турнірів КВК як в Україні, так і за її межами.

Розвивається 36 видів спорту, працює біля 100 спортивних секцій, спортивні команди вищої ліги, біля 100 студентів є рекордсменами та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи, України.

Навчально-наукові інститути Сумського державного університету:

 • Конотопський інститут СумДУ.
 • Шосткинський інститут СумДУ.
 • Медичний інститут СумДУ .
 • ННІ фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького.
 • ННІ бізнес-технологій "УАБС".
 • ННІ права.

Факультети Сумського державного університету:

 • Іноземної філології та соціальних комунікацій (ІФСК);
 • Технічних систем і енергоефективних технологій (ТеСЕТ);
 • Електроніки та інформаційних технологій (ЕлІТ);
 • Післядипломної медичної освіти медичного інституту СумДУ;
 • Підвищення кваліфікації та педагогічних інновацій;
 • По 2 факультети в Шосткинському та Конотопському інститутах.
Подати заявку
captcha
Регіст для літер захисного коду немає значення