Дорогі друзі!

Зворушлива і хвилююча подія відбулася сьогодні у Києво-Печерській Лаврі біля надгробного пам'ятника Великому греку - князю Костянтину Іпсіланті.

Його соплеменики, греки через 200 років зібралися разом, щоб повторити прекрасні слова Голови Всегрецького Союзу понтійських офіцерів генерала Георгіу Цалумидис:" О, Великий Іпсіланті!

Сьогодні ми прийшли до тебе - вільні греки, вільні від багатовікового турецького ярма!". Разом зібралися греки Греції і греки України.

Зібралися представники Посольства Грецької Республіки в Україні, Асоціації грецьких підприємців і підприємств в Україні, Київського міського товариства греків імені Костянтина Іпсіланті, голова Еллінського братства "Энотіта" Д. П. Ліпіріді, просто небайдужі люди, люблячі Грецію і її історію.

Рівно о 9 годині 45 хвилин відкрив нашу зустріч Президент Асоціації грецьких підприємств і підприємців Пантелеймон Васильович Бумбурас.

Квіти до підніжжя пам'ятника поклали представники Посольства Греції, Асоціації грецьких підприємців, греки Києва.

Кожен з виступаючих ( П. Бумбурас, Н.Корецький, Ст. Казарін) - торкнулися найважливішої тему для кожного з нас. Це - незалежність, свобода, демократія.

І роль таких видатних особистостей в історії, яким був князь Костянтин Іпсіланті. Про його внесок, ролівнесок його чотирьох синів у звільнення Еллади, нащадки пам'ятають і будуть пам'ятати через 200 і більше років.

У Храмі Преподобних Антонія і Феодосія Печерських ( Трапезному) Києво-Печерської Лаври Намісник Києво-Печерської Лаври Архієпископ Владика Павло провів поминальну службу пам'яті рабів Божих Костянтина, Олександра, Дмитра, Миколи, Георгія Іпсіланті. Вперше за 100 років ( після жовтневого перевороту) прозвучала поминальна молитва для Великих греків від їх вдячних нащадків.

Як сказав , звертаючись до грецької Громади Владика Павло: "Вони живі, доки ми про них пам'ятаємо!".

І ми будемо про них пам'ятати, пам'ятати про людей, даровавших нам свободу і незалежність.